Aslan Burcu Özellikleri

Aslan Burcu Özellikleri

Aslan Burcu Genel Özellikleri

Aslan burcunun en dikkat çekici özelliği liderlik yapabilmesi ve yakıcı olmasıdır. Tüm burçlardan üstün sayılabilecek özellikleri vardır. Yönetici gezegeninin Güneş olması, dikkat çeken ve herkesin ilgisini toplayabilecek özellikler ile donanmasını sağlamıştır. Sahip olduğu özellikler ile onun eşsiz olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Aslan burcu canlandırıcı, rahatlatıcı, yön verici, mantığı ile hareket eden, özgüveni yüksek, fazlasıyla gururlu ve gururlarından ödün vermeyen, engelleri aşmakta usta insanların burcudur. Özgüvenlerinin yüksek olması, her türlü zorluğun üstesinden gelebileceklerine inanmalarına neden olmaktadır. Kendisiyle daima gurur duyar. Aslan burcunun şansı da açıktır ve hayatlarının her alanında bu özellikleri ortaya çıkmaktadır.

Aslan burcu insanının yönetemeyeceği, etkisi altına alamayacağı insan yoktur. Karakteristik olarak yumuşak, içten, samimi ve sıcakkanlıdır. İnsanları bu yönleri ile kendilerine çekmeyi başarırlar. Dışarıdan bakıldığında da onun ne kadar güçlü, yıkılamaz bir insan olduğunu anlamak çok kolaydır. O, her zaman ön planda olmak için yaratılmıştır. Herhangi bir ortamda, iş hayatında ya da başka bir yerde onun geri planda olduğunu, sustuğunu ve dinleyici olduğunu görmek çok zordur. Her insanın Aslan burcu hakkında farklı görüşleri vardır ve bu da Aslanın rol yapma yeteneğinden kaynaklanır.

Aslan burcu gösterişi temsil eder ve bu burcun insanları da konuşmasında, giyiminde ve hareketlerinde daima bunu ön plana çıkartır. Yaşam güçleri üst seviyededir ve bu burcun insanları asaleti temsil etmektedir. Yürüyüşlerinden ne kadar asaletli olduğunu anlamak mümkündür. Aslan burcu insanlarının enerjileri üst düzeydir ve asla durmak bilmeden hareket etmek isterler. Dışarıdan bakıldığında çok sakin gibi görünüyor olsa bile aslında çok güçlü karaktere sahiptir. Bu nedenle onları kızdırmak hiç mantıklı değildir. Kızdıkları zaman tıpkı bir Aslan gibi saldırgan ve yıkıcı olabilir. Çekiciliği üst düzeyde olan bu burca karşı koymak neredeyse imkânsızdır. Aslan burcunun ne erkeğinde ne de kadınında yapmacık hareketler görünmez. Her zaman doğal davranışları vardır. Işıl ışıl parlayan gözler, çekici konuşmalar, dalga dalga saçlar onu karşı koyulamaz kılmaktadır.

Aslan burcu insanların sahip olduğu etkiyi anlamak ve karşı koymak zordur. İstediği zaman karşısındaki insana her istediğini yaptırabilir. Aslan burcu insanları son derece akıllı ve kurnazdır. Karşısındaki insanın neyi gizlediğini, ne düşündüğünü hemen anlayabilir. Patavatsızlığa varabilecek kadar açık sözlü olabilirler. Hoşuna giden bir şeye ulaşmak istediğinde ona karşı koymak imkânsız olacaktır. Sözlerini esirgemedikleri için insanları utandırabilirler. Aslan burcu daima ön planda olduğu için herhangi bir ortama girdiğiniz zaman parlayan bir ışık gibi direkt olarak ilgi çekmeyi başarır. Hem görünüşleri hem de davranışları her zaman fark edilmelerini sağlar.

Aslan burcu insanları hırslı ve çalışkan yapıya sahiptir. Hedefi belli ise kimse onu bu yoldan geri döndüremez. Her türlü zorluk ve engelle karşılaşmaya hazırdır. Hedeflerine ulaşmak için maddiyatın gerekli olduğundan emindir ve bu nedenle paraya önem verir. Hayatını lüks içerisinde konforlu bir şekilde devam ettirmek ister. Tüm çaba ve çalışmalarının sebebi budur. Lüks olan her şeye karşı aşırı düşkünlükleri vardır. Bir şeyi başardığında insanların onun hakkında övünmesini ister. Aslan burcu insanları her ne kadar hırslı ve çalışkan olsa bile içlerinde biraz da olsa tembellik bulunur.

Aslan burcu insanlarının eli açıktır, ihtiyacı olan herkese karşı cömert davranabilirler. Bu para olsun, sevgi olsun veya saygı olsun asla değişmez. Onlar için önemli olan tek şey sevgi ve saygıdır. İçlerinde barındırdıkları enerji muhteşemdir. Aslan burcu insanlarının sosyal hayatı oldukça hareketlidir ve bu nedenle sayılamayacak kadar arkadaşları olabilir. Hemen herkesle samimi olabilir ancak herkesi de gerçek dostu olarak görmez.

Aslan burcu insanlarının birbirinden farklı iki karakteri vardır. İlk bakışta ve kısa sürede bunu anlamak pek mümkün değildir. Aslan burcu yönetilmez, yönetir ve bunu kimsenin unutmaması gerekir. Ne aşk hayatlarında ne de iş hayatlarında bu durum değişmez. Aslan burcu, kral ve kraliçelerin burcu olarak bilinmektedir. Zaman zaman kendini beğenmişlikleri ve küstah davranışları olabilir. İnsanları sinirlendirebilecek kadar bencil davranışlar sergileyebilir. Genel olarak dürüst, sıcakkanlı ve iyi niyetlidir. İsteyerek kötülük yapmazlar.

Aslan burcu insanları için aile ve dost önemlidir. Onunla dost olmayı başaran hiç kimse sonradan pişman olmaz. Düşman olduğu kişilere de yüzüne karşı hislerini söyleyebilecek kadar merttir. Kimsenin arkasından iş karıştırmaz. Aslan burcunun içinde barındırdığı canlılık, negatif olaylar karşısında dik durmasını sağlar. Onların etkileri sürükleyicidir. Aslan burcuna bir kere kapılan bir kişi, bir daha ondan zor kurtulabilir.

İlginizi çekebilir : Günlük Burç
Aslan Burcu Özellikleri